Veľké prekvapenie od firmy Metrostav Slovakia a.s.

Metrostav-auto s tehlamiKaždý človek by mal mať svoj sen. Nie preto, aby unikal pred skutočnosťou do sveta fantázie, ale aby mal niečo, čo môže nasledovať, niečo, čo z neho robí lepšieho človeka na ceste za jeho uskutočnením.

Aj u nás v Oáze snívame sen o tom, že naši „bezdomovci“ dostanú chuť opustiť starý spôsob života, opustiť krivdy, ktoré ich ťažia a začať „nový život“.

Impulz k tomu, aby človek začal snívať a aby sa zbavil starých záťaží, môže prísť zvnútra alebo zvonku. Takým impulzom je pre nich aj možnosť „posunu“. Za posun považujeme chuť a možnosť pracovať a tak si na seba zarobiť, tiež posun k lepšiemu bývaniu.

Klienti, ktorí majú stabilnú prácu, vyrovnané všetky poplatky, pekne sa správajú a nepopíjajú alkohol, majú aj lepšie bývanie a služby. Ale aby neskĺzli do stereotypu, aby aj oni mali kam napredovať, chystáme pre nich ďalší posun – vlastné bývanie v maličkých domčekoch, ktoré sú známe pod názvom tiny house. K tomu však potrebujeme materiál. A práve o tom je tento príspevok – o dobrých ľuďoch, ktorí nám odpovedali na našu prosbu ohľadom akéhokoľvek materiálu, ktorý sa im zvýši na ich pracoviskách, stavbách.

Veľké Pán Boh zaplať! firme Metrostav Slovakia a.s. a zvlášť pánu Ing. Pavlovi Duchoňovi a jeho pracovníkom za kamión tehál a paliet, ktoré už používame na výstavbu spomínaných domčekov a zariadenia. Ďakujeme za pomoc a ľudskosť.