Máme knižnicu plnú kníh

Spoločnosť NESS KDC a Oáza – nádej pre nový život, n.o. spoločne spustili zbierku kníh, ktorá spestrí život chudobným. Farár a riaditeľ Oázy Mgr. Peter Gombita k tomu dodáva: „Knižnica je jeden z tých projektov, ktorý im môže pomôcť psychicky, ale aj postaviť sa znova na vlastné nohy. Ja sám považujem všetkých, čo prežijú na ulici aspoň mesiac, tiež za istých hrdinov. Len o nich málokto píše! U nás v Oáze to už dávno nie je len o tom, aby u nás ľudia dostali jedlo, možnosť osobnej hygieny a nocľah, musíme im ponúknuť stále viac, aby sme im pomohli“. Aj preto v NESS KDC a Oáze prišli na nápad rozšíriť knižnicu, ktorá by postupne mohla doslova konkurovať jednej malej miestnej, či obecnej knižnici. Jozef Mihálik, prijímateľ sociálnej služby tvrdí: „Za posledný rok som prečítal asi 20 kníh, väčšina pochádzala z domácej knižnice v Oáze“. Jožko sa zaujíma najmä o históriu.

NESS KDC v okrem knižnice prispeje Oáze aj poplatkom za predplatné dennej tlače, ale aj týždenníkmi a mesačníkmi, ktoré NESS KDC pravidelne odoberá. Tlač do Oázy objednali od nového roka 2014. Klienti sa tak ľahšie dostanú k aktuálnym informáciám inzerátom z trhu práce.

„Všetka naša firemná pomoc je v riešená skutočne dobrovoľnícky,“ dodáva Marek Antal, generálny riaditeľ NESS KDC. „Aj preto je pre nás vždy obrovským zadosťučinením, keď vidíme vo vedení našej spoločnosti, že čoraz viac našich zamestnancov si nás vyberá vďaka jasnej zamestnaneckej politike a oceňuje, ako sa firma prezentuje v rámci spoločenskej zodpovednosti v regióne“.

IT spoločnosť NESS KDC darovala Oáze spolu bezmála 300 kníh, najviac sa objavovali romány. Burza v NESS-e nepozostávala len z vyradených literárnych diel, mnohí zamestnanci sa rozhodli venovať aj úplne nové knihy. Oáza v súčasnosti eviduje vo svojej knižnici spolu viac ako 600 kníh.

Nadnárodná spoločnosť NESS KDC a jej zamestnanci sa už po tretí krát snažia vytvoriť tú pravú vianočnú atmosféru pre tých, ktorým nebolo dopriate. Zamestnanci nakúpili osobné darčeky podľa vlastného želania obdarovaných, ktoré v zimnom období najviac potrebujú. Rukavice, teplé ponožky, vetrovky alebo obuv.

NESS KDC finančne prispel aj na nové vykurovacie teleso, ktoré Oázy zabezpečilo základnú potrebu akou je teplo. Prispievajú však celoročne, nielen v tomto zimnom období, kedy je v nocľahárni a útulku najviac ľudí, ktorí potrebujú základnú sociálnu pomoc. Pán Boh zaplať!