Kňazi vymenili reverendy za dresy

Prevzaté z Katolíckych novín:
KN 51-52/2015
Kňazi vymenili reverendy za dresy

V košickej Crow Arene sa 5. decem­bra konalo stretnutie kňazov Spiš­skej diecézy a Košickej arcidiecézy.
Na ľadovej ploche sa odohral charitatívny hokejový zápas, ktorý prišlo podporiť takmer šesťsto divákov. Dobrovoľné vstupné venovali na podporu diela Mariána Kuffu zo Žakoviec a charitatívne projekty Petra Gombitu.
Neoficiálnymi trénermi kňazských tímov boli spišský diecézny biskup Štefan Sečka a košický arcibiskup Bernard Bober. Zápas vyhrali hráči Košíc vysoko 11 : 2.
Skutočnými víťazmi sú však ľudia bez domova, na pomoc ktorým sa vyzbieralo 3,5-tisíc eur. Celý nápad vznikol ako iniciatíva kňazov, ktorí sa stretávajú pri športových aktivitách. „Vedeli sme, že aj v iných diecézach kňazi hrávajú hokej a hľadali sme spôsob, ako si zahrať proti iným. Pri myšlienke vzájomného merania síl prišiel nápad, že keď sme kňazi, prečo nepodporiť našich kňazov, ktorí sa venujú bezdomovcom či ľuďom na okraji spoločnosti,“ ozrejmil myšlienku zápasu Jozef Kohút.
Z vyzbieraných prostriedkov sa časť použije na výstavbu zariadenia pre núdznych. „Chceme pre 30 až 40 ľudí vybudovať miesto, kde by sa mohli uchýliť,“ priblížil riaditeľ neziskovej organizácie Oáza – Nádej pre nový život Peter Gombita.