Keď behám, premietne sa mi celý môj život

„Keď behám, premietne sa mi celý môj život“, tvrdí maratónec Ladislav Bodnár.

Ladislav Bodnár sa počas svojho pobytu v azylovom dome v Bernátovciach stal vďaka katolíckemu farárovi Petrovi Gombitovi zarytým maratóncom. Po maratóne v Košiciach, Bratislave prišiel na rad aj tohtoročný Volkswagen Prague Maratón 2014, ktorý sa uskutočnil počas tohto víkendu (11.5.2014). Na oficiálnej výslednej tabuli sa čas pri čísle bežca 7493 ( L. Bodnár) zastavil na 4:03:03.

Na Prahu som sa veľmi tešil,“ tvrdí Ladislav Bodnár, klient Oázy – nádej pre nový život n.o. „Po maratóne v Bratislave, kde som si vylepšil svoj osobný rekord, som bol plný očakávania. V stovežatej Prahe som bol po prvý krát, trať som vôbec nepoznal, aj preto bolo pre mňa dôležité pripravovať sa veľmi poctivo. S výsledkom som nakoniec spokojný “.

Počas pracovného týždňa p. Bodnár beháva dva krát do týždňa a okrem iného sa zúčastňuje pracovnej terapie v sociálnom zariadení, kde býva už dva roky. Cez víkend má viac času a tak počas jedného víkendového tréningu odbehne aj viac ako 22 km. „Za najdôležitejšie pri behu považujem sústrediť sa na svoj dych, preto pred súťažou striedam terén. Raz behám v lese ale aj na asfalte“.

Ladislav Bodnár na talizmany, ktoré by mu pri zdolávaní dlhých kilometrov v teréne pomohli neverí, vraj sa spolieha len sám na seba. Na trati mu je však vždy oporou otec Gombita maratón v Prahe bežal už po tretí krát a opäť si obliekol dres s odkazom ´Pomôžme chudobným´. Každý deň potrebujeme osloviť ľudí s veľkým srdom, ktorí by chceli pomáhať tým najchudobnejším“, dodáva.