Hviezda MEDZINÁRODNÉHO MARATÓNU MIERU

Náš klient sa stal hviezdou MMM v Košiciach. Bol hosťom tlačovej konferencie samotných organizátorov.

Ladislav Bodnár žije v košickom útulku Oáza od apríla 2012. Oáza sa mu stala novým domovom po tom, ako prišiel o prácu a nedokázal už platiť náklady spojené s vlastným bývaním. Vďaka katolíckemu farárovi Petrovi Gombitovi, ktorý naše sociálne zariadenie vedie, našiel čiastočne nový zmysel života práve v behu. Spolu trénujú a ich cieľom sa stalo zdolanie najbližšieho košického maratónu. Kým otcovi Gombitovi sa to podarilo už päťkrát, pre Ladislava Bodnára to bude prvá takáto výzva. Organizátori MMM poskytli tomuto vytrvalcovi s neľahkým osudom bezplatný štart v kráľovskej disciplíne, kde sa chce pokúsiť o výsledný čas pod 4 hodiny. Pridajme ešte slová  hlavného hrdinu tohto príbehu: „Ďakujem za možnosť postaviť sa na štart  jedného z najstarších bežeckých pretekov. Na trati som síce sám, no bez podpory mnohých by som to nedokázal. Beh mi dáva možnosť aspoň na chvíľu zabudnúť na túto neľahkú etapu môjho života. A beh ma doslova posúva ďalej.“

Oáza – nádej pre nový život, n.o. našla pomoc aj v spoločnosti NESS KDC, ktorá nás podporuje už niekoľko rokov. 30 bežcov z firmy pobeží maratón aj preto, aby pozornosť ostatných ľudí upriamili na našu inštitúciu, ktorá poskytuje komplexné sociálne služby chudobným. Marek Antal, generálny riaditeľ NESS KDCpovedal: „Mladí ľudia z NESS KDC pobežia v dresoch s logom NESS a Oáza. Chce to extra silu a vytrvalosť zabehnúť maratónsku trať, presne to isté vyžaduje návrat do bežného života pre ľudí bez domova. Je v tom symbolika a naše vyjadrenie toho, že si uvedomujeme a vidíme z našej doterajšej spolupráce s Oázou, že to vôbec nie je jednoduché. Aj takto chceme upozorniť na to, že sú medzi nami ľudia bez domova, ktorí majú záujem a snahu vrátiť sa do bežného života, ale potrebujú pomoc a podporu. Nás to nestojí takmer nič, pre nich to znamená budúcnosť“.

V príprave p. Bodnára na MMM výrazne pomohla spoločnosť EXIsport, ktorá ho kompletne vybavila športovým oblečením. Ďakujeme.