Deň pred štartom… uff

profilovaFotka-01O pár hodín štartujeme a mám silný pocit, že jediný zbalený na cestu, či púť, ako to volá farár Gombita, je náš Laci Bodnár. Ráno mi vravel, že prihodí už len čosi do tašky a môže ísť. Aj bežať. My ostatní zatiaľ pobehujeme medzi taškami a kuframi, niektorí šťastnejší (otec Peter a jeho synovec Peter) už nakladajú veci do kampera.

Stále nám chodia maily s prihláškami bežcov. Tešíme sa na Vás!!! Máme pre spolubežcov pripravené aj medaile, aby ste mali pamiatku na tento náš spoločný beh. Stretneme sa podľa popisu miest a časov na vopred určenom mieste (nájdete v Aktualitách presný popis aj propozície).

Práve mi prišlo aktuálne foto z fary Hýľov, kde veľký Gombita s mladým Gombitom baliaveci. Aha:

DSC_0263

Vraj majú všade porozkladané mapy a popisy cesty. To u mňa je to pestrejšie. Radšej nefotím 🙂

Zajtra 9.11.2017 cca o 9,30 sa začneme zbiehať pred Vedeckou knižnicou v Košiciach, odkiaľ o 10.00 odštartujeme tento beh. Mali by nás prísť podporiť naši priatelia: Radko Dráb, Milan Antal, Braňo Koniar a spolu s našou kapelou Kalich zaspievajú akj peter Dvorský a Ondrej Kandráč (ten aj zahrá a pobeží s nami symbilické kolečko mestom). Moderuje a štartu velí Peťo Buc.

Vyštartuje sa pri VK, pobežíme k Tescu a späť a potom už do Ríma … cez Komenského smerom na Aničku a Budimír. Ďalšia zastávka a možnosť sa pripojiť je v Prešove o 14.30 na Námestí legionárov. Spoznáte nás podľa obytného auta kamper a športového oblečenia. Pred vstupom  na trať, príďte sa zapísať.

Voláme si navzájom čo kto ešte má zobrať, pribaliť, vybaviť. Práve volal Jožo kačmáry z jojky, že ráno idú nakrúcať na faru. Jojka je náš hlavný mediálny partner. Pred tým štyri telefonáty smerom ku mne a dva smerom odo mňa. Píše, ale baliť sa mi nechce. Privstanem si ráno? Lepšie je neriskovať.  Zajtra sa dozviem, ko na tom boli naši bežci noc „pred“.

Na trati budú: Peter Gombita, Laci Bodnár, Marta Humeňanská, Peter Polák, Jožko Hegedúš a sem tam aj ja. A hlavne  VŠETCI, ktorí sa k nám pridáte. Vy ostatní nám držte  palce. 🙂

Jarmila Repovská