Bež, kto môžeš 2017 – 1. ročník bežeckej súťaže

Nečakali sme také niečo – k tomu sa priznávame hneď na začiatku, pretože prekvapenie a emócie boli silné a radosť z podujatia OBROVSKÁ 🙂

Najprv sme si mysleli, že prídu bežci a snáď sa pridá aj niekto z našich v Oáze… Ale, opak je pravdou: prišli bežci, bolo ich veľa preveľa a z Oázy sa pridali všetci! Každý, kto má ruky a nohy – bežal. Bežali aj o paličke, aj s deťmi za ruku a aj v náručí. Spolu takmer 120 bežcov – 79 z Oázy a približne 40 „zvonku“.

Bežali sme bok po boku – od štartu, okolo sochy Panny Márie a späť k bráne – tam sa tímy rozdelili – domáci sa vrátili k štartu, kde bol aj cieľ – takže zabehli cca 500 metrov, bežci pokračovali smerom ku Kokšov – Bakši na otočku pred železničným priecestím a späť k štartu/cieľu – zabehli cca 2,8 kilometrovú trať.

Čo bolo naj naj? Že to všetci brali ako hru a zároveň aj vážne – na štarte sa zapínali bežecké hodinky, rozcvičovalo sa aj tempo bolo „naozajstné“ žiadne  „akože“.

A čo sme zistili? Že aj v útulku pre bezdomovcom môžeme zažiť dobrú zábavu, ktorú si užili aj dospelí aj deti. Tiež to, že máme v Oáze klientov, ktorí niečo dokážu – športovcov i talenty, organizátor i ochotných pomocníkov, ktorí len čakali na svoju príležitosť.

Boli u nás bežecké tímy, renomovaní bežci, rodiny, kamaráti a kamarátky a spolu s „Oázistami“ sme si po odovzdaní cien zajedli fajny guláš (vďaka Zdenko Kniš, vďaka Martuška Tóthová) a zakrepčili pri hudobnom vystúpení našej skupiny Kalich. Tiež vďaka všetkým kolegom i klientom, ktorí sa postarali o pódium, ozvučenie i stupne víťazov. Ďakujeme Majke Rusnákovej  za medaile, Imrovi Petrášovi z Hýľova za označovacie pásy a ostatným za podporu.

Vďaka, že ste prišli a vďaka aj za Vaše „štartovné príspevky“ v podobe trvanlivých potravín.

Tiež ďakujeme firme Labaš za dobroty pre ocenených.

Ďakujeme médiám za propagáciu aj fotografom za krásne fotky.

Ďakujeme Hanke a Petrovi Bucovcom za pomoc pri realizovaní myšlienky, za podporu a za vedenie, vyhodnotenie  i odmoderovanie preteku.

https://lacom.rajce.idnes.cz/Bez,_kto_m_zes_2017

http://www.kosickespravy.sk/bez-kto-mozes

https://www.youtube.com/watch?v=snc_9HQGoW0

 

Bežecký pretek Bež, kto môžeš registrujeme medzi oficiálne behy, takže ho nájdete aj na beh.sk a v nežeckom alendári. DOVIDENIA O ROK, PRIATELIA 🙂