Malá Oáza je na svete

O Slovákoch a Slovenkách sa vo svete vie, že sú veľmi pracovití a šikovní. Vie to svet, ale často si to my Slováci neuvedomujeme. Kto vie, či je to naša skromnosť, ale nedostatok spätnej väzby – ale..od koho?

V obchodoch máme plno tovaru – zo sveta blízkeho i ďalekého. Pritom väčšinu toho si vieme vyrobiť aj vytvoriť aj u nás. Od drevenej lyžičky až po nádherné výšivky. Od háčkovanej čiapky až po krásny a vkusný klobúčik. Koberce, obrusy, zástery, hračky, hlavolamy, bytové dekorácie a… čo si len spomenieme.

Naši ľudia nemajú prácu. Sú šikovní a bez roboty. Kto je bez roboty, je (väčšinou) bez peňazí. Kúpou tovaru podporujeme jeho výrobcu, dodávateľa, výrobcu a dodávateľa materiálu a celý zástup ľudí a firiem. Ibaže v zahraničí. Poďme podporiť Slovensko! Poďme podporiť našich slovenských šikovníkov a šikovnice. Oblečme sa do šiat od našich návrhárov a našich krajčírok. Ozdobme sa doplnkami vyrobenými u nás. Nech nie sme tuctoví, nech je na nás poznať, že sme zo Slovenska. Podporme ho tým, že sa budeme podporovať navzájom :-).

A s touto myšlienkou sme otvorili charitatívny obchodík Malá Oáza, ktorý je súčasťou nášho útulku a v ktorom si môžete zakúpiť práve takéto pekné veci vyrobené u nás na Slovensku a mnohé vytvorené aj (bez)domovcami – klientmi útulkov a šikovnými mužmi i ženami, ktorým ručná práca učarovala a venujú sa jej celým svojím srdcom. Celý zisk z predaja ide rovno na pomoc ľuďom v núdzi. Radosť bude mať výrobca, chudobní aj Vy, keď si so sebou odnesiete niečo pekné, originálne, kvalitné a vkusné. A slovenské :-).

Nájdete nás v Pasáži Valentína medzi Hlavnou a Mäsiarskou ulicou. Zatiaľ od 12 tej do 16-tej hodiny. V našom charitatívnom obchodíku Malá Oáza usporadúvame aj mini stretnutia s otcom Gombitom a plánujeme pozývať aj ďalších zaujímavých ľudí, od ktorých sa isto veľa dozvieme a naučíme. V prípade záujmu zúčastniť sa takejto mini besedy nás kontaktujte na FB Oáza – nádej pre nový život n.o. Tiež nám môžete poslať správu ak nám chcete podarovať nejaký svoj výrobok, ktorý môžeme následne predať v obchodíku Malá Oáza a zisk venovať na pomoc našim klientom.

Zatiaľ len začíname a postupne sa rozbiehame. Veríme, že nás podporíte, aby sme mohli s Vašou pomocou pomáhať chudobnejším a menej šťastným.

 

mílí hostia z AT&T…beseda s otcom Gombitom o jeho behu z Košíc do Ríma… a tešíme sa na ďalšie 🙂

malaoaza1malaoaza2malaoaza3malaoaza4